Χάντερσφιλντ  Ολυμπιακός 0-2: Φιλική νίκη με Φορτούνη και Ελ Αραμπί για τους Πειραιώτες

Χάντερσφιλντ – Ολυμπιακός 0-2: Φιλική νίκη με Φορτούνη και Ελ Αραμπί για τους Πειραιώτες

Ο Ολυμπιακός έδωσε φιλικό αγώνα με τη Χάντερσφιλντ στα πλαίσια της μίνι προετοιμασίας του στην Ισπανία, πριν την επανέναρξη της Super League 1 και πήρε τη νίκη με 2-0.

Ο Μίτσελ “κατέβασε” τον Ολυμπιακό με πολλές αλλαγές, αλλά είδε τον Κώστα Φορτούνη σε καλή κατάσταση, να πετυχαίνει ένα πανέμορφο γκολ με σουτ λίγο μέσα από την περιοχή, για το 1-0 στο ματς στο 39′. Το ματς “καθάρισε” για τους Πειραιώτες στο δεύτερο ημίχρονο ο Ελ Αραμπί, που πέρασε στο ματς ως αλλαγή στο 60′. Δώδεκα λεπτά αργότερα από ενέργεια του Βορυσάι, ο “killer” του Ολυμπιακού σκόραρε από κοντά και “έγραψε” το τελικό 2-0 για την ομάδα του.

Ο Ολυμπιακός έχει πλέον μπροστά του δύο ακόμη φιλικές αναμετρήσεις με Σταντάρ Λιέγης (Κυριακή 4/12 16:00) και Νότιγχαμ Φόρεστ Σάββατο (10/12 19:00), πριν επιστρέψει στην Ελλάδα.