Κροατία Μαρόκο: Το τρομερό ξεκίνημα με δύο γκολ στο μικρό τελικό του Μουντιάλ 2022

Η Κροατία και το Μαρόκο κοντράρονται στο μικρό τελικό του Μουντιάλ 2022 και ο αγώνας ξεκίνησε με εντυπωσιακό τρόπο, αφού επιτεύχθηκαν δύο γκολ στα πρώτα δέκα λεπτά του αγώνα.

Μόλις στο 7ο λεπτό του αγώνα, η Κροατία, που μπήκε πολύ πιο δυνατά στο ματς, κατάφερε να προηγηθεί με έναν εκπληκτικό συνδυασμό μετά από εκτέλεση φάουλ. Ο Μάγερ εκτέλεσε και ο Πέρισιτς έδωσε την ασίστ με κεφαλιά, για να σκοράρει ο Γκβάρντιολ με δική του κεφαλιά “ψαράκι”, που νίκησε τον Μπόνο.

Το Μαρόκο ισοφάρισε όμως αμέσως στο ματς, αφού ο Λιβάκοβιτς είχε κακή απόφαση σε μία έξοδο και ο Ντάρι το εκμεταλλεύτηκε για να σκοράρει από κοντά με κεφαλιά, “γράφοντας” το 1-1 στο 9ο λεπτό της αναμέτρησης.

Τα δύο γρήγορα γκολ στο Κροατία – Μαρόκο

To άρθρο Κροατία – Μαρόκο: Το τρομερό ξεκίνημα με δύο γκολ στο μικρό τελικό του Μουντιάλ 2022 δημοσιεύτηκε στο NewsIT .