Το γκολ του Δουβίκα δεν ήταν αρκετό για τη Θέλτα στην έδρα της Λας Πάλμας

Στο πρώτο του ματς στην αρχική ενδεκάδα της Θέλτα (3η συμμετοχή), ο Τάσος Δουβίκας βρήκε το δρόμο προς τα δίχτυα, αλλά η Θέλτα δεν μπόρεσε να πάρει θετικό αποτέλεσμα στην έδρα της Λας Πάλμας (ήττα με 2-1).

Το δεύτερό του γκολ στη La Liga με την Θέλτα, μετά από αυτό απέναντι στην Μπαρτσελόνα, πέτυχε ο Τάσος Δουβίκας. Ωστόσο, η Λας Πάλμας ήταν αυτή που με φοβερή ανατροπή στο φινάλε (84΄ και 90΄+7) κατάφερε να πάρει μία τεράστια εντός έδρας νίκη (δεύτερη στη σεζόν) με 2-1, στην αναμέτρηση με την οποία έπεσε η «αυλαία» της 8ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος στην Ισπανία.

Μέχρι το 84ο λεπτό η Θέλτα ήταν μπροστά στο σκορ με το γκολ του Δουβίκα από το 67΄ (δύο λεπτά μετά παραχώρησε την θέση του στον Άσπας), ωστόσο, οι γηπεδούχοι έφεραν τα πάνω κάτω στο «Εστάντιο ντε Γκραν Κανάρια».