Η Λανς σκότωσε με ανατροπή την Άρσεναλ – Ισοπαλία με Buzzer Beater στο Αϊντχόφεν – Σεβίλλη

Μεγάλη “μάχη” για την πρόκριση στο δεύτερο όμιλο του Champions League, με τη Λανς να κάνει την έκπληξη και να παίρνει τη νίκη με 2-1 επί της Άρσεναλ, την ώρα που Αϊντχόφεν και Σεβίλλη έμεινα στην ισοπαλία με σκορ 2-2.

Η Άρσεναλ προηγήθηκε μόλις στο 24′ στη Γαλλία, με ένα όμορφο γκολ του Ζεσούς, αλλά η Λανς ισοφάρισε με τον Τόμασον στο 25′ και έφερε… τούμπα το ματς με τον Γαχί στο 69′, πανηγυρίζοντας μία μεγάλη νίκη.

Η γαλλική ομάδα πέρασε μάλιστα στην κορυφή του ομίλου με 4 βαθμούς, αφού στο άλλο παιχνίδι, η Σεβίλλη και η Αϊντχόφεν έμειναν με το βαθμό της ισοπαλίας.

Η ισπανική ομάδα προηγήθηκε δύο φορές μέσα στην Ολλανδία με τον Ενεσιρί να της δίνει το δεύτερο προβάδισμα στο 87ο λεπτό, αλλά η Αϊντχόφεν κατάφερε να ισοφαρίσει για δεύτερη φορά στο ματς με τον Τέζε να σκοράρει στο 6ο λεπτό των καθυστερήσεων.