Eπέστρεψε από την κόλαση η Ίντερ, αδίκησε τον εαυτό της η Ρεάλ Σοσιεδάδ

Eπέστρεψε από την «κόλαση» η Ίντερ, αδίκησε τον εαυτό της η Ρεάλ Σοσιεδάδ

Mπορεί η Μπενφίκα να βρέθηκε 3-0 μπροστά στο σκορ απέναντι στην Ίντερ, ωστόσο η «νερατζούρι» με μια εξαιρετική εμφάνιση στο δεύτερο ημίχρονο, πήραν την ισοπαλία σε ένα παιχνίδι διαφήμιση του ποδοσφαίρου. Στο άλλο παιχνίδι για τον 4ο όμιλο του Champions League η Σοσιεδάδ δεν μπόρεσε να κερδίσει εντός έδρας την Σάλτσμπουργκ και περιορίστηκε στον ένα πόντο.

Η Μπενφίκα έφτασε κοντά στο να πάρει μια σπουδαία νίκη σε βάρος της Ίντερ, με τους Πορτογάλους να κερδίζουν στο ημίχρονο 3-0 τους «νερατζούρι», παρόλα αυτά το… όνειρο δεν κράτησε για πολύ. Η Ίντερ κάνοντας μια σπουδαία εμφάνιση στο δεύτερο 45λεπτο κατάφερε να ισοφαρίσει σε 3-3 και να παραμείνει στην κορυφή του 4ου ομίλου στο Champions League, μαζί με την Ρεάλ Σοσιεδάδ η οποία αναδείχθηκε επίσης ισόπαλη χωρίς γκολ ενάντια στην Σάλτσμπουργκ.

Μπενφίκα – Ίντερ 3-3